Total TWP84001 Single-phase Pump Waste Water /...
Total TWP84001 Single-phase Pump Waste Water / Sewage 0.53hp TWP84001
The submersible pump WP84001 by Total has a casing made of special hard plastic, to withstand even high pressures. It is equipped with a 400W power motor, with a maximum flow rate of 13500 Lt/h and a pumping depth of up to 7 meters. With an automatic switch - floater and a 9-meter cable for greater ease of use.
Price per piece
Total TWP84001 Single-phase Pump Waste Water / Sewage 0.53hp
Specifications
Power: 400W
Performance: 13,000 Lit /h
Head: 5m
Depth: 7m
Outlet: 1” / 1-1/4’’ / 1-1/2’’
Cable length: 9m
Weight: 4.5Kg
Voltage: 230V/50Hz